S poutí ve Vysokém Chlumci je již tradičně spojena i slavnost Těla a krve Páně

VYSOKÝ CHLUMEC – Na čtvrtek 3. června připadá křesťanský svátek Slavnosti Těla a Krve Páně (Boží tělo). To je neklamným znamením, že v neděli 6. června se ve Vysokém Chlumci koná tradiční pouť. Stejně tradiční tu pak o pouti bývá katolická slavnost Těla a krve Páně celebrovaná v exteriérech dominanty celého sedlčanského regionu – soukromého hradu Vysoký Chlumec.

Stejně jako vloni, tak i letos se tak nestane, brána do zahrad hradu, který je jinak po celý rok veřejnosti nepřístupný, zůstane o pouti zavřena. V letošním roce se poprvé uskuteční tradiční křesťanská Slavnost Těla a krve Páně v areálu skanzenu Vysoký Chlumec v prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. Tady budou pro slavnost připraveny celkem čtyři zastavení (tři oltáře + zvonička).

Jinak všechny pouťové atrakce budou na návsi od pátku 4. do neděle 6. června normálně v provozu. Řidiči však musí v tomto čase počítat s tím, že přes náves neprojedou. Součástí poutě bude páteční promítání české filmové pohádky pod širým nebem, sobotní fotbalový zápas na místním hřišti a odpolední Music Show na zahradě vysokochlumecké restaurace Židovna.

Ilustrační foto: Václav Peterka