S Nespeky fotbalisté Tatranu remizovali, když ještě deset minut před koncem vedli

SEDLČANY – Středočeský krajský přebor (KP) ve fotbale měl o posledním květnovém víkendu další sérii zápasů, která byla zároveň 28. soutěžním kolem. To bylo opět rozloženo do tří dnů, v pátek se hrál jeden zápas, v sobotu tři a v neděli 28. května čtyři zbývající. Jedním z nich bylo utkání domácího Tatranu Sedlčany s druhým mužstvem tabulky, Sokolem Nespeky. V podzimní části KP Tatran s tímto mužstvem na jeho trávníku prohrál jednoznačným výsledkem 0:4.

Tentokrát na sedlčanské stadionu bylo odvetné utkání vyrovnanější a skončilo plichtou. Domácí šli do vedení krátce před koncem prvního poločasu, kdy se ve skrumáži před brankou nejlépe orientoval Václav Lípa a prostřelil brankáře hostů. Ve druhém poločase měli domácí zkraje dvě velké šance, ale ani jednu neproměnili. A jak říká známe pravidlo „nedáš – dostaneš“, přišlo ze strany Nespek vyrovnání. Jenže Tatran po přesném centru na hlavu Krotila si vzal vedení zpět.

Když už to deset minut před konce utkání vypadalo, že domácí vyhrají, přišla v 81. minutě přesná polovysoká střela hostů z dobrých dvaceti metrů z přímého kopu, která zapadla k pravé tyči domácího gólmana do sítě a bylo opět vyrovnáno. Hosté měli v 87. minutě ještě možnost si přivést tři body, kdy domácí zbytečně ztratili míč, k němu se dostali hosté, naběhli si ve dvou do vápna, ale střela na zadní tyč jen těsně minula branku Tatranu.