Rallycross Cup pokračuje třetím závodem, ten se jede v sobotu v Sedlčanské kotlině

SEDLČANY – Týden po mezinárodním závodě Zóny střední Evropy se na rallycrossovou trať Sedlčanské kotliny vydají opět jezdci. Tuto sobotu 18. června se tu koná třetí podnik Rallycross Cupu v sezoně 2022. V nejpočetnější divizi Škoda Cup, které aktuálně kraluje Lukáš Krotil, je přihlášena ví jak dvacítka jezdců a o body do celkového pořadí budou bojovat typové modely Felicia, Fabia a CitiGO.

V eNkových třídách slibují sobotní souboje porovnání jezdců Rallycross Cupu s republikovými jezdci. V divizi N1400 se představí Lukáš Pech, který v republikovém šampionátu minulý víkend startoval s Renaultem Twingo RS a svou divizi vyhrál. V N1600 se bude snažit udržet své prvenství Matěj Novotný. Obdobně pak v méně obsazené divizi N1600+ Tomáš Rajchman s Fordem Fiesta ST.

V eSkových třídách je bodové hodnocení šampionátu ještě vyrovnanější. V S1400 aktuálně vede Petr Podhrázský se Škodou Felicia, S1600 opanovává Václav Nakládal s VW Polo a nejsilnější divizi eSkových vozidel s jednou hnanou nápravou vede Petr Wurm s vozem VW Golf GTi. Milou součástí je divize S4x4, tedy levnější varianta SuperCars, která má mezinárodní zastoupení.

Poslední divizí, která se v sobotním programu představí, je divize DX. Tato divize nahradila divizi historických vozidel a na startu tak vedle sebe mohou diváci vidět Škodu LR130, Fiat Punto, Nissan Sunny vozy Škoda Fabia, Felicia a mnohé další. Sobotní program začíná v areálu Sedlčanské kotliny už v osm hodin ráno.

Zdroj/ilustrační foto: Daniel Kříž,
Autoklub RAC Sedlčany