Příští týden se přece jen už konečně oteplí, teploty vystoupí postupně až na letních 25 °C

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – Zdánlivě nekonečné chladné počasí ve skutečnosti samozřejmě nekonečné není. I když o tomto víkendu se denní teploty nadále budou pohybovat do 18 °C a hlavně v sobotu ještě musíme počítat s četnými přeháňkami na celém území. V neděli by přeháněk mělo být méně, na teplotách se to zatím však neprojeví. Na cestu oteplování nastoupíme až s příchodem nového týdne.

„Pondělí by mělo přinést více slunce a přeháňky už nehrozí. Maxima by měla vystoupit na 16/20 °C, takže oproti víkendu se už začne oteplovat. A v dalších dnech denní teploty dál mírně porostou, ve druhé polovině týdne zase znovu roste pravděpodobnost přeháněk. Nečekáme, že by mělo jít o trvalé srážky a vlastně není ani ještě jasné, zda se přeháňky vůbec objeví,“ píše Meteocentrum.

Maximální teploty by se v úterý měly pohybovat do 22 °C, ve středu do 23 °C, ve čtvrtek do 24 °C a od pátku do neděle pak v rozmezí 21/25 °C. Dostaneme se tak na normál pro začátek června. Oteplování v příštím týdnu bude takové postupné a nesmělé, ale zdá se, že už trvalé a přenese nás z jarních dnů do letních. Vlastně tak, jak by to v tuto část roku mělo také být.

Současně nám evidentně skončilo srážkově bohaté období. Půda je zalita a řeky vodou naplněny, takže příchod suššího období letos zatím nebude žádný problém. „Je dost možné, že letos nepřijde ‚Medardova kápě‘, neboť ta obvykle je kompenzací za prudké jarní (květnové) oteplení. To se letos nekonalo, takže nejspíš ani medardovské propršené období nepřijde,“ dodává web Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com