Při promítání filmu ‘3Bobule’ v Solopyskách bude možné moravská vína i ochutnat

SEDLČANY – Největší putovní kino opět křižuje v letošním létě republiku. Po necelých dvou měsících se vrací do míst, která už jednou navštívila. Takovým místem budou v pátek 14. srpna Solopysky. Tady na hřišti u rybníka bude po setmění promítat českou filmovou komedii s Kryštofem Hádkem, Terezou Ramba a Lukášem Langmajerem ‘3Bobule’. Film navazuje na předchozí úspěšný díl ‘2Bobule’.

Letní promítání znovu pořádá místní sbor dobrovolných hasičů, takže k mámí určitě bude točené pivo, bramboráky, popcorn a další občerstvení. A protože film pojednává především o kvalitních moravských vínech, byla by škoda, aby je nemohli ochutnat i filmoví diváci v Solopyskách. O to se postará sedlčanská Vinotéka Haník & Haníková. Ta tu bude mít stánek a nabízet vína jak ke koštu, tak i ke konzumaci.

“Máme připraveny také lavice, ale klidně si můžete přinést deky a jiné vlastní posezení,” informuje SDH Solopysky. Zatím to vypadá, že podle předpovědí počasí má být ten večer teplý a bez deště. Putovní kino o den později, v sobotu 15. srpna, zavítá se stejným filmem ‘3Bobule’ také do sedlčanského parku Háječek. V tomto případě se bude jednat o součást předvolební akce Občanské demokratické strany.

Ilustrační foto: pixabay.com