Přes 600 diváků v hledišti sledovalo debakl domácích fotbalistů. Lom jasně dominoval

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Podzimní část fotbalové Divize skupiny A měla o pouťovém víkendu na programu třetí soutěžní kolo rozložené do tří dnů. Dva zápasy se hrály v pátek, čtyři v sobotu a zbývající dva pak v neděli 15. srpna. Mezi ně patřilo i utkání domácího Tatranu Sedlčany se Sokolem Lom. Fotbalisté z malé vesničky na Táborsku byli před výkopem jasným favoritem, o čemž svědčilo i rozdílné postavení mužstev v průběžné tabulce. Před rokem Lom na svém hřišti vyhrál nad Tatranem 3:0.

První poločas jasně patřil hostům, kteří domácí hráče přehrávali jak herně, tak i střelecky a převahu vyjádřili třemi góly. Domácí hráli zbytečně zakřiknutě a prakticky za celý první poločas se netrefili mezi tyče. Jestli někdo čekal zázračné vzkříšení sedlčanských fotbalistů v druhé půli, byl zklamán. Hosté pohodlně přidali další tři góly a uštědřili pouťově naladěným domácím fotbalistům debakl. Tatran tak nadále čeká na první podzimní bod…

Do prvního náznaku šance se dostali v 2. minutě hosté, stříleli ale mimo. Domácí zahrozili v 6. minutě po pravé straně rychlým útokem, hosté odvrátili na roh. V 11. minutě rozehrávali hosté přímý kop, před nabíhajícím hráčem zachraňoval Glogar. Bohužel o minutu později hosté znovu ohrozili domácí branku a poměrně laciným gólem se dostali do vedení. V těchto minutách domácí hráči dost často ztráceli míč, toho využívali hosté k rychlým útokům.

V 19. minutě hosté dvakrát nebezpečně stříleli, první střela šla do beka, druhou Glogar kryl. Domácí se na soupeřovu polovinu dostávali jen sporadicky, pokud se jim to povedlo, brzy přišli o míč. 28. minuta znamenala další branku v síti Tatranu, kdy u levé tyče zcela nekrytý Musiol poslal míč do sítě. Ani to domácí hráče neprobudilo a dál pokračovali v ustrašeném výkonu. V 34. minutě konečně domácí podnikli zprava postupný útok, ale vytěžili z něj jen rohový kop.

V 38. minutě měli domácí štěstí, když zcela osamocený hráč hostů si u levé tyče naběhl na centr a poslal míč do sítě. Naštěstí pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd a gól neplatil. Další střela hostů minula branku. Protiútok domácích opět po pravé straně skončil slabou střelou mimo branku. V závěru poločasu se domácí víc začali tlačit do útoku, ale kromě dvou kopaných rohů z tlaku nic nevytěžili. Naopak to byli hosté, kteří v 45. minutě přidali Musiolem třetí gól.

Na začátku druhé půle se domácí se častěji dostali k brance hostů, ale střely se diváci nedočkali. To na druhé straně byli hostí daleko nebezpečnější a musel znovu zasahovat Glogar. V 54. minutě si nabíhal na centr před branku hostující hráč, ale hlavou přestřelil. Domácí se přece jen víc snažili, ale hosté je poměrně jednoduše obírali o míč. V 60. minutě hostující Musiol završil svůj hattrick, když si naběhl na desítce na centr a míč počtvrté skončil za zády Glogara.

V 67. minutě se domácí fanoušci dožadovali penalty, ale hlavní rozhodčí posoudil zákrok před brankou hostů jako dovolený. V 71. minutě to bylo už 0:5, když se ve vápně prosadil Pfeifer. V 75. minutě domácí z uctivé vzdálenosti vystřelili, brankář Lomu střelu pohodlně kryl. A brankostroj hostů se nezastavil, v 77. minutě Novák přidal šestý gól. Závěr zápasu přinesl hostům ještě několik slibných útoků, ale ti už jenom z dobré pozice nastřelili pravou tyč Glogarovy branky.