Poutní mše v kapli sv. Jana Nepomuckého nad Suchdolem se i letos uskuteční

PROSENICKÁ LHOTA – Mezi místa, která na svátek sv. Jana Nepomuckého drží pouť, patří i vesnice Suchdol. Ta se rozhodla tradicí poutí i přes nouzový stav nezrušit. A tak v neděli 17. května se v kapli sv. Jana Nepomuckého na kopci nad Suchdolem uskuteční od 11 hodin Poutní mše svatá. “Průvod bude kvůli současným omezením spíš na způsob procházky, neorganizovaný,” píše obec Prosenická Lhota.

Barokní zděná kaple sv. Jana Nepomuckého stojí na zalesněném kopci nad vesnicí Suchdol. Vystavěna byla v roce 1711 a je kulturní památkou. V Česku je zasvěcena Janu Nepomuckému spoustou kostelů a kaplí. Nemluvě o četných sochách s charakteristickými pěti hvězdami u hlavy a křížem v rukách, které stojí na nejrůznějších náměstích, návsích nebo mostech.

Sochu Jana Nepomuckého tak můžeme na Sedlčansku objevit kromě kaple v Suchdole u Prosenické Lhoty také ve výklenkové kapli u autobusové zastávky v Jesenici, na kašně v Kosově Hoře, v Týnčanech v kapli sv. Jana Nepomuckého, u rybníku na návsi ve Štětkovicích, na mostě u silnice z Vysokého Chlumce do Počepic a samozřejmě také v kostele ve Svatém Janu.