Poutní mše v kapli sv. Jana Nepomuckého nad Suchdolem se i letos uskuteční

PROSENICKÁ LHOTA – Mezi místa, která na svátek sv. Jana Nepomuckého drží pouť, patří i vesnice Suchdol. Také tady se v neděli 22. května koná tradiční pouť s průvodem ze suchdolské návsi ke kapli sv. Jana Nepomuckého stojící v lese na kopci nad Suchdolem. V kapli se od půl jedenácté dopoledne uskuteční Poutní mě svatá.

Barokní zděná kaple sv. Jana Nepomuckého stojí na zalesněném kopci nad vesnicí Suchdol. Vystavěna byla v roce 1711 a je kulturní památkou. V Česku je zasvěcena Janu Nepomuckému spoustou kostelů a kaplí. Nemluvě o četných sochách s charakteristickými pěti hvězdami u hlavy a křížem v rukách, které stojí na nejrůznějších náměstích, návsích nebo mostech.

Sochu Jana Nepomuckého tak můžeme na Sedlčansku objevit kromě kaple v Suchdole u Prosenické Lhoty také ve výklenkové kapli u autobusové zastávky v Jesenici, na kašně v Kosově Hoře, v Týnčanech v kapli sv. Jana Nepomuckého, u rybníku na návsi ve Štětkovicích, na mostě u silnice z Vysokého Chlumce do Počepic a samozřejmě také v kostele ve Svatém Janu.

Ilustrační foto: pixabay.com