Posedlost Dakarem se vrací. Martin Macík se rozcvičí v Maroku, Brabec ladí formu

SEDLČANY – Dakar 2020 se nezadržitelně blíží. Posádka kamionu týmu Big Shock Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda se připravuje na start od 3. do 9. října v sedmidenní Rallye du Maroc, nejzásadnější prověrce před dalším ročníkem dakarského závodu. Zde budou mít mechanici poslední možnost ladit Macíkův nový kamion, kterému nikdo neřekne jinak než Karel.

„Změkčilo se řízení a řazení, aby jízda byla pohodlnější. Přeorganizovali jsme také kompletní uspořádání doprovodného servisního vozu. Teď už si budeme hrát jen s nastavením,“ říká šéf týmu Martin Macík starší. Závod je důležitý také pro navigátora Františka Tomáška, protože systém navigace je zcela totožný s dakarským. Po návratu z Maroka už přijdou na řadu poslední úpravy před prosincovým odesláním závodní techniky a doprovodných vozů do Saudské Arábie.

Jan Brabec se rozhodl pro nečekaný krok, kterým překvapil všechny, kteří znají jeho kaskadérskou náturu. Brabec vynechá marocký závod, aby mohl dokončit rehabilitaci a neohrozil tak svůj start na příštím Dakaru. „Rozhodl jsem se vypustit Maroko. Nechci to pokoušet. Mám plnou nohu šroubů, takže rozumnější teď bude dál tu řádit s fyzioterapeuty a trenérem. Chci se poctivě připravit na Dakar,“ vzkazuje Brabec.

A tak zatímco kamion startuje v Rallye du Maroc, tak v České republice startuje dakarské šílenství. Právě byla vyhlášena místa a spuštěn předprodej omezeného počtu vstupenek na setkání v rámci projektu Posedlí Dakarem. Fanouškům opět přinese možnost potkat se s našimi závodníky bezprostředně po jejich návratu z Dakaru 2020 v Saudské Arábii. A Jan Brabec už má pro připravované besedy nachystáno pár poutavých historek.

Setkání s českými závodníky v lednu a únoru 2020 proběhnou v Praze, Brně, Bratislavě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Plzni, Jablonci nad Nisou, Zlíně, Sedlčanech a Ostravě. Nezveřejněné onboardy i další videa ze zákulisí závodu, promítaná na velkoplošná plátna, neuvěřitelné historky a svérázný humor obou hlavních aktérů provedou diváky dalším ročníkem nejnáročnějšího motoristického závodu na světě. Kompletní informace fanoušci najdou na www.posedlidakarem.cz.

Autor/zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock Racing