Posádka Karla v 8. etapě uvízla na duně, v závěru opět odešly dvě pneumatiky

WADI AL DAWASIR – V pondělí se posádka kamionu týmu Big Shock Racing vydala už do 8. etapy Dakaru. Na Martina Macíka, Františka Tomáška a Davida Švandu čekal 477 kilometrů dlouhý okruh u města Wadi Al Dawasir. Do cíle etapy dojel žlutý kamion Iveco na 11. etapovém místě, v celkovém hodnocení je na 6. pozici. Posádku dnes pořádně potrápilo uvíznutí v dunách a také odseparovaný vzorek na dvou pneumatikách.

Závodníky ale současně potěšila soudržnost mezi kamiony. Členové posádky týmu Big Shock Racing děkují Martinovi Šoltysovi za pomoc při vyprošťování Karla, který zůstal na břiše viset v jedné z dun. I po dnešním dobrodružství se posádka chystá bojovat až do poslední etapy. Jan Brabec ráno na svou motorku, nenasedl. Po nedělní nešťastné události byla pro jezdce na motocyklech 8. etapa zrušena.

„V jedné z větších dun jsme se vyhýbali bugině, špatně jsem si najel a zůstali jsme viset na břichu. Moje chyba. Šli jsme kopat, připravili jsme si lano. A tímto děkujeme Martinovi Šoltysovi, který nás vytáhl. Pokoušel se nám pomáhat i Martin van den Brink, kterému také patří respekt. Je vidět, že fair play mezi kamiony stále funguje. My jsme pomáhali včera a dnes se nám to vrátilo. To potěšilo,“ popisuje Martin Macík.

„Pak už jsme zase ostatní doháněli a ke konci etapy se nám opět odseparoval vzorek a museli jsme měnit pneumatiku.“ S pneumatikami, které má tým na Dakaru k dispozici, možná nebude vše v úplném pořádku, protože asi kilometr před cílem se Karlovi odseparoval vzorek ještě z pravého předního kola, ale to naštěstí zůstalo nafouknuté a posádce se podařilo dojet až do cíle bez nutnosti další výměny.

Autor/zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock Racing