Policisté během akce ‘Speed marathon’ zkontrolovali téměř 7500 vozidel

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 12 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Ve středu 3. dubna proběhla na území celé České republiky dopravně bezpečnostní akce s názvem Speed marathon. Do akce bylo nasazeno přes 800 policistů, kteří v průběhu dne zkontrolovali téměř 7500 vozidel. I přesto, že byla veřejnost předem informována o stanovištích a celé akci, policisté zjistili celkem 3193 dopravních přestupků, z čehož přes 2300 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů.

Ve 162 případech nevyhovoval technický stav vozidel, dalších 104 kontrolovaných nemělo zapnuté bezpečnostní pásy, 39 vozidel jelo po dálnici bez dálniční známky a 27 řidičů řídilo pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. “Dobrou zprávou je, že na českých silnicích během včerejšího dne nedošlo v souvislosti s dopravní nehodou k žádnému úmrtí,” uvedla v tiskové zprávě Hana Rubášová, mluvčí Policejního prezidia ČR.

“Na silnicích Příbramska zkontrolovali policisté na 26 různých stanovištích celkem 133 vozidel a ve 46 případech zjistili překročení rychlosti. Na pokutách vybrali téměř 27 tisíc korun a čtyři přestupky oznámili správnímu orgánu. Jeden řidič byl navíc pod vlivem alkoholu,” doplnila příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.