Policie připravuje dopravní akci „Speed marathon“. Ve středu uberte plyn!

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Ve středu 3. dubna se uskuteční od půlnoci do půlnoci čtyřiadvacetihodinová celorepubliková akce s názvem Speed marathon. Cílem je zajistit, co největší počet míst, kde bude probíhat kontrola dodržování rychlostních limitů řidiči motorových vozidel. Do této akce byla částečně zapojena i veřejnost.

Občané měli možnost prostřednictvím internetu navrhnout místa, která považují za riziková. Vedoucí jednotlivých policejních útvarů následně provedli vyhodnocení vhodných míst pro měření rychlosti. Na Příbramsku proběhne kontrola dodržování dovolené rychlosti jízdy v obci i mimo obec celkem na 26 místech.

Která to budou na Sedlčansku? Záleží především na občanech, kteří policistům radili, kam si s radarem letos stoupnout. V loňském roce na Sedlčansku policejní hlídky v označených vozech i s civilní modrou fábií dohlížely na dodržování nejvyšší povolené rychlosti u Vesteckého mostu, na Zrůbku, na příjezdu do Sedlčan ve směru od Příbrami, v Havlíčkově ulici v Sedlčanech a na silnici u obce Křepenice.