Po vítězství nad Mníškem zůstávají hokejisté Tatranu i nadále na třetím místě tabulky

SEDLČANY – Nadstavbová část hokejové Krajské soutěže pokračovala v sobotu 1. února osmým kolem. Hokejisté Tatranu Sedlčany v tomto kole měli za soupeře na domácím ledě poslední celek průběžné tabulky, mužstvo Kovohutě Mníšek pod Brdy. Z pohledu sedlčanských fanoušků se tak relativně mohlo zdát, že půjde o jednoduché utkání. Přesto, jak ukazují jednotlivé třetiny, neměl to domácí Tatran v průběhu utkání až tak jednoduché.

Tatran Sedlčany – Kovohutě Mníšek pod Brdy 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

V první třetině šli do vedení domácí na začátku šesté minuty gólem Ondřeje Maška. Další gól do branky Mníšku padl v čase 07:24, autorem byl Libor Bém. Hosté z Mníšku snížili v 17. minutě na rozdíl jedné branky Janem Urbančíkem. V druhé třetině padaly branky jen za záda brankáře Mníšku pod Brdy. Nejprve v 31. minutě v přesilovce Martin Náprstek přidal třetí a v čase 36:54 Zdeněk Burián čtvrtý gól domácího Tatranu. Po dvou třetinách šla mužstva do kabin za stavu 4:1 ve prospěch Tatranu.

Ve třetí třetině nejprve na začátku 45. minuty snížil při vlastním oslabení mníšecký Ivan Čornej na 4:2. Domácí však už nepřipustili žádné drama v zápase a dalšími dvěma góly zvýšili na konečných 6:2 ve svůj prospěch. Nejprve v čase 47:31 skóroval za domácí Vít Zavadil a poté v čase 51:16 přidal Jiří Sůsa závěrečný gól zápasu. V utkání rozhodčí udělili celkem devět dvouminutových trestů, šest domácím hokejistům a tři hostům.

Také další dva zápasy neskončily až tak výraznými výsledky. Na ledě hořovického zimního stadionu se hrálo derby HC Spartak Žebrák vs. HC Cvočkaři Hořovice. Po šedesáti minutách dramatického utkání se z vítězství radovali hráči Žebráku, kteří porazili hořovické Cvočkaře 7:5 po třetinách 1:2, 3:1 a 3:2. Také na neratovickém stadionu se v sobotu vítězství domácích Buldoků nerodilo nad béčkem Benátek lehce. HC Buldoci Neratovice vs. HC Benátky nad Jizerou 6:2 (1:1, 3:1, 2:0).