Pilský rybník má i nadále vodu hodnocenou stupněm tři. Koupání tu ale omezeno není

REGION – V tomto týdnu hygienici provedli kontrolu vody v přírodních koupalištích Středočeského kraje pouze na lokalitách, kde byl zvýšený obsah sinic, a vody byly klasifikovány stupněm tři. Jednalo se o všechny sledované koupací oblasti ve středočeské části přehradní nádrže Orlík, konkrétně lokality Popelíky, Lavičky, Trhovky a Podskalí a dále přírodní koupaliště Pilský rybník pod Moníncem.

“Nové odběry a jejich následné analýzy v koupacích oblastech VN Orlík – Trhovky a Podskalí, rybníku Pilský potvrdily, že obsah sinic je zvýšený a ověřené hodnoty se pohybují na úrovni, podle kterých je kvalita vody nadále hodnocena stupněm tři. Naopak v lokalitách VN Orlík – Popelíky a Lavičky došlo k mírnému zlepšení počtu sinic, zvýšené zůstávají hodnoty chlorophylu,” uvádějí středočeští hygienici.

Kvalita vody je v uvedených místech hodnocena nově stupněm dvě – voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. “Koupání není omezeno, pouze u sledovaných koupacích lokalit hodnocených stupněm 3, lidem se sníženou imunitou, případně alergikům a malým dětem či těhotným ženám se doporučuje, aby se po vykoupání v těchto koupacích místech osprchovali,” dodávají hygienici.

Zdroj: KHS Středočeského kraje
Ilustrační foto:
Areál Monínec