Petrovice se připravují na sobotní slavnostní otevření nové sportovní haly

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 20 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PETROVICE – Už tuto sobotu 12. října proběhne v Petrovicích slavnostní otevření nové sportovní haly. Výstavba haly začala přibližně před rokem. Celkové náklady na výstavbu haly se pohybovaly kolem dvaceti milionu korun z toho přibližně polovinu (9,33 milionu korun) pokryla dotace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podmínkou získání dotace byla povinnost prostavět přidělené peníze ještě v roce 2018, což se obci povedlo.

Součástí víceúčelové haly s povrchem umělé trávy je kromě zázemí šaten a společenské místnosti také sauna. Hala stojí za Obecním domem z důvodu dobrého parkování. Vytápění haly je řešeno odpadním teplem z bioplynové stanice v areálu ZD. Sportovní halu budou využívat především hráči tenisu, proto se slavnostního otevření a zahájení provozu zúčastní i tenisové hvězdy. Kromě tenisu má víceúčelová hala sloužit také volejbalu, nohejbalu či badmintonu.

Sportovní hala – foto: Obec Petrovice

Zastupitelstvo obce již v předstihu projednalo a schválilo provozní řád sportovní haly včetně cen za pronájem haly. Zastupitelé se pro začátek dohodli na tzv. startovacích cenách, které postupně podle zájmu sportovců ještě mohou doznat změn. Cena za pronájem sportovní haly má tak pro začátek činit 300 korun za hodinu. Cena za vstup do sauny bez časového omezení má být 150 Kč za dospělou osobu a 75 Kč za dítě do patnácti let.