Druhá polovina tohoto týdne má být podle meteorologů deštivější a také chladnější

REGION – Po slunečném pondělí a příjemně teplém úterý s teplotami až 25 °C přišel první frontální systém se srážkami, který se naplno projevil v noci na středu. Ve srážkách spadlo kolem deseti litrů vody na metr čtvereční.  Současně s tím dochází i k další změně teplot, od středy již budou podstatně nižší a zůstanou pod dvaceti stupni. Tento stav meteorologové  čekají, že potrvá až do konce týdne.

Srážky se průběžně budou vyskytovat až do neděle. “Což neznamená, že by mělo pršet celou dobu, ale že se během tohoto období bude déšť vyskytovat prakticky každý den někde a že s ním musíme počítat téměř kdykoliv v těchto dnech.  Denní teploty se budou ve zbytku týdne pohybovat mezi 15 a 20 stupni, ale o víkendu budou nejspíš ještě nižší a dokonce nemusí překročit ani 15 °C, “ píše Meteocentrum.cz.

“Čarodějnický” čtvrtek má být oblačný, postupně od západu až zatažený, místy s občasným deštěm nebo přeháňkami. Denní teploty pak ještě vystoupí na příjemných 17 až 20 °C. Přesto to vypadá, že právě nejvydatnější déšť dorazí v noci ze čtvrtka na pátek a v pátek ráno. Přičemž se noční teploty mají o večerním pálení ohňů pohybovat okolo sedmi stupňů.