O víkendu se v kotlině jede závěrečný podnik mezinárodní mistrovství ČR v autocrossu

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Jako každý rok i letos uzavře autocrossovou sezonu podnik na sedlčanské kotlině. A že tentokrát půjde o hodně. Sedlčany hostí závěrečný podnik Kontejnery Louda Mezinárodního mistrovství České republiky a jezdci se budou rvát o každý bod do celkového pořadí. Ve většině divizí není zdaleka rozhodnuto o umístění na předních pozicích. V sobotu 28. září jsou odpoledne na programu tréninky a první série rozjížděk.

“Na trati se představí špička domácího seriálu v rozmanitých divizích od dětských Racer Buggy přes silné plechové vozy až po čtyřlitrové Super Buggy. Diváci se mohou v královské divizi těšit na poměřování sil mezi Jakubem Kubíčkem a nestárnoucím Jaroslavem Hoškem. V plechových vozech na souboje Jana Brožka a showmana Jiřího Breta. Na startovní listině zároveň nebudou chybět jména dalších jezdců z mistrovství Evropy. Součástí závodu je i kartcrossový pohár Mascom Cup,” informuje Daniel Kříž z pořádajícího Autoklubu RAC Sedlčany.

“Přijďte si vychutnat poslední závod sezóny, užít si jedinečnou podívanou a atmosféru s vůní benzínu a spálených pneumatik. O dokonalost diváckého prožitku se postará moderátor Petr Krejcar. Součástí podniku bude jako tradičně divácká soutěž, ve které se bude tentokrát soutěžit o hodnotné horské kolo,” zve Daniel Kříž. V neděli od rána pokračují další série rozjížděk a odpoledne se jedou semifinálové a finálové jízdy.

Autor/zdroj/foto: Daniel Kříž,
Autoklub RAC Sedlčany