Nový sníh ve Středočeském kraji zvýšil počet výjezdů hasičů k dopravním nehodám

STŘEDNÍ ČECHY– V úterý 26. ledna zasahovaly jednotky požární ochrany ve Středočeském kraji celkem u 50 událostí, z toho 18 tvořily dopravní nehody. Nejvíce jich bylo zaznamenáno v okresech Praha-východ, Benešov, Mělník, Kladno a Příbram. Necelou hodinu po poledni byla na linku tísňového volání nahlášena dopravní nehoda linkového autobusu za obcí Obecnice směrem k Drahlínu na Příbramsku. Autobus tu na zasněžené vozovce sjel do příkopu a hrozilo jeho převrácení.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče za stanice HZS Příbram s cisternovou automobilovou stříkačkou a vyprošťovacím automobilem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v době nehody v autobuse cestovaly tři osoby, které už odešly. Kvůli nesjízdné komunikaci si velitel zásahu na místo vyžádal sypač k ošetření vozovky. Hasiči poté pomocí vyprošťovacího automobilu autobus vytáhli zpět na silnici.

Jednotce ze stanice HZS Jílové byl přesně ve třináct hodin vyhlášen poplach s oznámením o havárii osobního vozidla, které ve Zbraslavské ulici v Jesenici v okrese Praha-západ narazilo do betonového sloupu elektrického vedení. Při příjezdu hasičů už na místě zasahovala hlídka policie, která pro lehce zraněnou řidičku přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na vozidle.

K další nehodě byla vyslána jednotka ze stanice HZS Sedlčany – a to devět minut před půl druhou odpoledne do obce Štětkovice, kde osobní vozidlo narazilo do stromu. Při nehodě byla zraněna řidička, kterou do nemocnice přepravila zdravotnická záchranná služba. U zřejmě nejzávažnější dopravní nehody v kraji zasahovaly krátce před šestnáctou hodinou jednotky HZS Slaný a SDH Zlonice v obci Šlapanice v kladenském okrese, kde se střetla tři osobní vozidla.

26. ledna – nehoda u Štětkovic -foto: HZS Středočeského kraje

Vlivem nárazu bylo jedno z nich odhozeno na chodník, po kterém šly dvě nezletilé dívky. V době příjezdu hasičů už byla na místě zdravotnická záchranná služba. Hasiči pomáhali při ošetřování čtyř zraněných osob, dále provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na vozidlech. Pro dvě vážně zraněné osoby vyslal dispečink zdravotnické záchranné služby také dva vrtulníky. Další dvě zraněné osoby byly do nemocnic přepraveny pozemní cestou.

  U Votic došlo v pondělí 1. března k tragické dopravní nehodě s následným požárem

K vyproštění nákladního vozidla, které přepravovalo asi 800 litrů zkapalněného propan-butanu a sjelo levými koly do příkopu, byla deset minut před dvacátou hodinou vyslána jednotka profesionálních hasičů z Příbrami spolu s jednotkou sboru dobrovolných hasičů Rožmitál pod Třemšínem do obce Nepomuk. Hasiči zajistili vozidlo proti případnému pohybu a vyčkali na příjezd specializované firmy, která vyprostila automobil bez nutnosti přečerpání převáženého plynu.

Zdroj/foto: Petr Svoboda, oddělení IZS
HZS Středočeského kraje