Neznámý zloděj odcizil na odlehlém místě u obce Vojkov tři úly i se včelstvem

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – K celkem neobvyklému případu vyjížděli v závěru minulého týdne votičtí policisté. Krátce před jednou hodinou odpolední oznámil muž na linku tísňového volání 158 Policie České republiky, že mu z jeho pozemku někdo odcizil celkem tři úlové sestavy včetně včelstva. Policisté po přijetí oznámení vyjeli na místo, kde se spojili s oznamovatelem, dále provedli ohledání místa činu včetně dokumentace.

Ke krádeži úlů došlo na odlehlém místě poblíž Bezmíře v katastru obce Vojkov. “Dosud neznámý pachatel svým protiprávním jednáním způsobil škodu přesahující deset tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež. V případě dopadení pachatele a jeho odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,” sdělila benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková.

Ale nekradly se v uplynulých dnech jenom úly u Vojkova. V katastru obce Svatý Jan zatím nezjištěný zloděj odcizil někdy mezi 25. lednem a 2. únorem ze zahrady domu štípačku na dřevo v hodnotě sedmi tisíc korun. A na Severním sídlišti v Sedlčanech zase zmizelo v noci z 31. ledna na 1. února zaparkované vozidlo značky Škoda Fabia v hodnotě 25 tisíc korun.