Nezaměstnanost na Sedlčansku v měsíci říjnu klesla oproti září o desetinu procenta

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v říjnu mírně ubylo, uvádí to nová data Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci října z celkového počtu 14 080 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 429 lidí bez práce. Říjnová míra nezaměstnanosti se oproti září snížila o jednu desetinu na hodnotu 2,8 procent. Ke konci října bylo na Sedlčansku 224 volných míst, což je o 63 méně než v září 2020.

Jak vyplývá z říjnových dat Úřadu práce ČR, tak nejvíce volných míst bylo na konci října v Sedlčanech (152) při míře nezaměstnanosti 3,0 procent a počtu 145 lidí bez práce. V Sedlci-Prčici bylo ke konci října deset volných míst při míře nezaměstnanosti 2,0 procent a počtu 39 lidí bez práce. V městě Krásná Hora nad Vltavou bylo na konci října jedno volné místo při míře nezaměstnanosti 2,0procent a počtu osmnácti lidí bez práce.

Z obcí regionu měly v říjnu lehce nadprůměrnou míru nezaměstnanosti Vysoký Chlumec (4,6 %), Dublovice (4,3 %) a Kosova Hora (4,1 %). Na opačné straně říjnové tabulky míry nezaměstnanosti v obcích Sedlčanska měla nejméně nezaměstnaných Osečany (0,6 %). Následovaly Jesenice (1,1 %), Nalžovice (1,5 %) a Klučenice (1,7 %). K poklesu počtu nezaměstnaných přispělo podle analytiků i oživení ekonomiky v letních měsících a podpůrné vládní programy typu Anitivirus.

Zdroj: Úřad práce ČR
Ilustrační foto:
pixabay.com