Nevíte kam vyrazit o víkendu? Zkuste naši nabídku akcí, třeba si vyberete (36. týden)

SEDLČANSKO – Blíží se další zářijový víkend a je tedy nejvyšší čas podívat se na nabídku akcí. Nejprve můžeme už v pátek odpoledne vyrazit do Zvírotic, kde se v penzionu Maják koná Umělecký a řemeslný jarmark. Večerní nabídka sestává z návštěvy divadlo HogoFogo, které uvádí komedii Můj nejlepší kamarád. Stejně tak lze večer navštívit kino v Sedlčanech, které má na programu německé drama Bože, ty jseš hazl, nebo kino v Sedlci-Prčici a shlédnout českou komedii Matky.

Sobotní ráno zve na pochod Krajem kamenů do Petrovic, či do Kosovy Hory na pochod Pojďte s námi za humna. Fanoušci motorismu jsou zváni do kotliny na Rallycross Cup. Dopoledne se také koná ve Vysokém Chlumci vernisáž výstavy 555 let pivovarnictví, věnovaná místnímu pivovaru Lobkowicz včetně odpolední prohlídky onoho pivovaru. Odpoledne je pak na programu Netradiční setkání čtenářů a spisovatelů doplněné fotbálkem na stadionu Tatranu Sedlčany.

Další tradiční akcí, která začíná po poledni, je Vrškamýcká pivosláva. Jak už název napovídá půjde hlavně o pití piva s doprovodným programem a večer s rockovými kapelami. Zapomenout nemůžeme ani na zápasy Hobby turnaje na sedlčanském zimním stadionu. V Krásné Hoře nad Vltavou mohou zájemci vyrazit na pouťovou zábavu, ve Vysokém Chlumci na promítání filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel pod širým nebem a v Sedlčanech do kina, které dává českou komedii Matky.

Tím se dostáváme k neděli, kdy je v Krásné Hoře pouť a v sedlčanské kotlině burza. Děti můžeme odpoledne pozvat do sedlčanského kulturního domu na divadelní pohádku Sněhová královna v ledovém království a bruslaře na zimní stadion na veřejné bruslení. Fotbalové fanoušky zase na stadion Tatranu a divizní utkání Tatran Sedlčany vs. Slavoj Mýto. Zbývá poslední pozvánka a ta je do Drážkova. Místní divadlo HogoFogo uvádí bláznovou komedii Dva nahatí chlapi.

Ilustrační foto: pixabay.com