Nestárnoucí svůdník Don Juan se vydal na cesty, v sobotu zavítá na zámek Osečany

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

OSEČANY – Studentská umělecká skupina OLDstars organizuje o divadelních prázdninách další ročník oblíbeného divadelního kočování – s komedií Don Juan bude cestovat po českých památkách. Jedním z těchto míst se v sobotu 3. srpna stane zámek Osečany, kam na svém divadelním turné zavítá studentská umělecká skupina OLDstars s představením známé Molièrovy hry Don Juan. Kromě Osečan navštíví mladí divadelníci dalších sedm míst naší republiky.

Provokativní políček z pera druhého z nejslavnějších dramatiků si k adaptaci vybral režijně dramaturgický tým Ondřeje Kulhavého a Lucie Flemrové. „Náš Don Juan není jenom svůdce. Zaměřujeme se i na otázku společenské příslušnosti, víry, pokrytectví všech sociálních vrstev… Věříme, že Molière by se na nás nezlobil,“ říká dramaturgyně Lucie Flemrová.

„Myslím, že zdrojový text má velkou výhodu v tom, že snad každý z herců i potenciálních diváků má ve svém okolí někoho, koho si dokáže představit s nálepkou ,Don Juan‘,“ doplňuje Ondřej Kulhavý. „Bereme si na mušku mnoho věcí, které každý z nás tu a tam udělá. Molière o nich píše s humorem a nadhledem,“ dodává dvacetiletý představitel Dona Juana Tomáš Weber, který od září začíná studovat herectví na brněnské JAMU.

OLDstars nejsou v pořádání podobných akcí nováčky – mají za sebou několik podobných turné po českých městech. Naposledy cestovali po hradech a zámcích s inscenací Romeo a Julie. V aktuální divadelní sezoně slaví 17 let své přítomnosti na pražské kulturní mapě studentských aktivit. Provozují dva komorní divadelní prostory ve Vršovicích – sklepní prostor HarOLD a bytové divadlo H2O v Košické ulici.

Skupina OLDstars slaví úspěchy na přehlídkách studentského divadla, pravidelně se účastní Noci divadel. Každé léto navíc pořádají benefiční divadelní festival, jehož výtěžek věnují vybrané kulturní památce. Již šestým rokem studenti pro tuto příležitost upínají svou pozornost ke Klášteru v Roudnici nad Labem s festivalem OLDstars on the ROUD. Představení na zámku Osečany začíná v 21 hodin, vstupenky na síti www.goout.cz nebo přímo na místě hodinu před začátkem představení.

Autor/zdroj: oldstars.cz