Nejbližší dny přinesou slunce, ale může se místy vyskytovat i nízká oblačnost

SEDLČANSKO – Po delším studeném období se v posledních dnech v Česku oteplilo a předjarní či dokonce jarní teploty budou pokračovat i v dalších dnech. Počasí bude ovlivňovat tlaková výše, která k nám bude posílat velmi teplý vzduch od jihu až jihozápadu. Po sobotních teplotách, kdy například stanice Rudolec na Sedlčansku hlásila 12,2 °C, může v neděli přibýt nízké oblačnosti.

I tak by nedělní odpolední teploty po rozpuštění nízké oblačnosti mohly stoupat až na 8 až 10 °C. Také v pondělí má být převážně zataženo nízkou oblačností, místy mlhy. Nejnižší noční teploty se mohou pohybovat kolem nuly. Nejvyšší denní teploty 9 až 12 °C, při celodenní nízké oblačnosti kolem 5 °C. Při vyjasnění však mohou klidně překročit i 10 °C

“Výrazné ubývání nízké oblačnosti čekáme od úterý a s tím bude spojené i výrazné oteplení. Na jihozápadě se teplota může dostat i na 16 °C, jinak bude většinou kolem 11 °C. Středa a čtvrtek by měly přinést většinou slunečné počasí s maximy mezi 12 °C a 16 °C. Mírné ochlazení dorazí od pátku nebo od soboty za studenou frontou,” píše na svých webových stránkách Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com