Naočkováno je v regionu Sedlčanska zatím necelých 60 procent všech obyvatel

SEDLČANY – Zájem o očkování v celé České republice už není takový, jako byl v první polovině letošního roku. To se týká i velkokapacitního centra umístěného v kulturním domě v Sedlčanech. Dříve tu před budovou stávaly dlouhé fronty, dnes už se jedná jen o jednotlivce. Parkoviště před kulturním domem kapacitně nestačilo, lidé parkovali i v přilehlých ulicích. Dnes už je parkování téměř v normálu jako před březnovým otevřením očkovacího centra.

To má být v provozu ještě nejdéle do konce srpna, pak se do sedlčanského kulturního domu opět vrátí kultura. Od září by měli očkovat už jen praktičtí lékaři. K 27. červenci se v sedlčanském centru počet provedených očkování blížil číslu 56 tisíc. V tom jsou samozřejmě i lidé z jiných regionů.  Na Sedlčansku bylo doposud z celkového počtu obyvatel region 21.978 k 24. červenci naočkováno minimálně první dávkou 57,5 procent obyvatel. Nejvíce (87 %) naočkované populace je ve věkové skupině 70 až 79 let.

Nad 80 let je to 81 % populace a 80 % je naočkováno ve skupině 60 a 69 let. Pak už počet očkovaných lidí na Sedlčansku k datu 24. července klesá. Ve skupině 50 až 59 let to je 73 %, ve věku 40 až 49 let je naoočkováno 65 %. Pokud bychom pokračovali do nižších věkových skupin, tak už zájem o očkování mezi mladší populací tak velký není. Ve věkové skupině 30 až 39 let dostalo první dávku 50 % a druhou 39 %. Ve skupině 18 až 29 je to 46 % první a 19 % druhou dávku.

Zdroj: Ministerstva zdravotnictví ČR
Ilustrační foto:
Mediterra Sedlčany