Na úvod adventu přijde pokus o rekord

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 2 roků, 2 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Blíží se první prosincová sobota a s ní také zahájení adventu. K tomu už tradičně patří v Sedlčanech pokus o rekord, tentokrát v kategorii “Nejvíce lidí v kulichu s bambulí”. Pokus je součástí akce, kterou pořádá pojedenácté v rámci Dne pro dětskou knihu sedlčanská knihovna společně se spolkem Velká Kobra. Konkrétně se má jednat o překonání rekordu, ten původní z prosince 2012 drží táborská společnost a rekord čítá 297 lidí se zimní čepicí na hlavě. Takže kulich je opravdu nutný, je potřeba aby lidí s touto pokrývkou hlavy přišlo v sobotu odpoledne na sedlčanské náměstí T.G. Masaryka alespoň 298.

Akce začíná v sobotu 2. prosince v 15. hodin, počítání lidí s kulichem na hlavě pak o hodinu později. Součástí programu bude soutěž o nejhezčí skupinu lidí v kulichu, křest knihy Báry Laňkové s názvem Miky a dobrodružství s autíčkem a zároveň také zapsání nejmladší dětské spisovatelky do knihy rekordů. V neposlední řadě se návštěvníci akce mohou těšit na adventní průvod v režii sedlčanských divadelních ochotníků a hudební program skupiny Repete. Na úplný závěr akce pak dojde na náměstí i na slavnostní rozsvícení vánočního stromu a tím i oficiální zahájení adventu v Sedlčanech.

Městská knihovna Sedlčany má na svém kontě doposud rovnou desítku typicky předvánočních rekordů. Zatím největší radost udělili pořadatelům akce obyvatelé města v loňském roce, kdy dokázali překonat rekord z historicky prvního pokusu v roce 2007. Ten se týkal počtu lidí se známou Ladovou knížkou o kocouru Mikešovi, v roce 2007 s tímto artefaktem přišlo na sedlčanské náměstí 620 lidí, vloni o 68 více a devět let starý rekord byl tak překonán. Podobný počet lidí se účastnil pokusu o rekord v roce 2012, tehdy prošlo sčítací branou na sedlčanském náměstí 686 lidí s rybou, v mnoha případech i živou.