Na náměstí TGM proběhne ve středu akce Den zdraví se sedlčanskou nemocnicí

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 20 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Podobně jako v předchozích létech, tak také letos nemocnice Mediterra Sedlčany připravila pro širokou veřejnost akci s názvem Den zdraví. Zdravotnická akce proběhne ve středu 11. září v době od 9 do 17 hodin na náměstí T.G. Masaryka. Podle pořadatele akce je pro návštěvníky připravena řada bezplatných poradenských služeb interního, chirurgického a fyzioterapeutického charakteru.

V rámci programu mohou návštěvníci Dne zdraví zhlédnout ukázky osvětového projektu Střevo tour a techniky resuscitace, včetně ukázky fungování automatického externího defibrilátoru. Součástí akce jsou také ukázky správného mytí rukou, měření krevního tlaku, cholesterolu, měření hladiny cukru v krvi, ukázky masérských a tejpovacích technik. Proběhne i beseda na téma prevence popálenin u dětí.

Stejně tak při Dni zdraví se bude možné obrátit na pracovníky VZP, prohlédnout si sanitní vůz, ochutnat luxusní kávu, okusit cukrářské výrobky SOU Sedlčany, prohlédnout si prezentaci výrobků poskytovatele Ústavu sociálních služeb Nalžovice. Pro děti bude na náměstí připraven skákací hrad, odpoledne se na náměstí představí kapela Poprask z centra sociálních služeb Odlochovice.