Na divadelní prkna kulturního domu se vrací úspěšná komedie Dívčí válka

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 8 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Přibližně po čtyřech létech přiváží Čechovo prozatímně osvobozené divadlo do Sedlčan ve čtvrtek 11. dubna znovu komedii F. R. Čecha Dívčí válka. Tuto úspěšnou komediální hru zhlédlo doposud už přes půl milionů diváků, přesto nadále láká diváky především lehkostí žánru, nadsázkou a osobitým stylem Čechova humoru. Kdo ji snad ještě neviděl, neměl by váhat a spěchat do předprodeje vstupenek. Prvních jedenáct řad sedlčanského divadelního sálu je vyprodáno, v předprodeji jsou stále volná některá místa od dvanácté řady v přízemí sálu a pět řad sedadel na balkoně.

Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Komedie pojednává o věčném boji mezi muži a ženami. Jak autor sám o této komedii říká: „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu ‘na míru’, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká (erotika, politika). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice.”