Na středu 11. května připadá ‚Květinkový den‘, podpořit ho lze i odesláním SMS

SEDLČANY – Podobně jako všechny předchozí roky, tak také dnes ve středu 11. května se v ulicích města, ale i na jiných místech po celé České republice objevili dobrovolníci, kteří prodávali květ měsíčku lékařského, tentokrát se stuhou barvy fialové za minimálně dvacet korun. Finanční sbírku prostřednictvím květin pořádá nezisková organizace Liga proti rakovině Praha.

Jak uvádějí pořadatelé této akce, tak výtěžek sbírky slouží k zisku prostředků na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. Letos je zaměřen na prevenci nádorů reprodukčních orgánů, konkrétně nádorů děložního čípku a varlat.

Podpořit tuto sbírku lze také odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777 můžete koupit e-kytičku a podpořit tak Český den proti rakovině. Cena DMS je 30 / 60 / 90 Kč, LPR Praha obdrží 29 / 59 / 89 Kč. Pomáhat nám můžete také pravidelně každý měsíc odesláním DMS TRV KVET 30 nebo DMS TRV KVET 60 nebo DMS KVET 90.

Ilustrační foto: pixabay.com