Mrazící kompresory se na zimním stadionu rozběhnou koncem tohoto týdne

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 23 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Ačkoliv podle kalendáře stále trvá léto, přesto v útrobách zastřešeného zimního stadionu je vše připraveno k zahájení v pořadí už třinácté sezony. Ještě na začátku tohoto pouťového týdne bylo možné na světelném ukazateli zahlédnout teplotu +22 stupňů Celsia. To však brzy přestane platit, od nedělního večera už naplno poběží mrazící kompresory. Poté začnou zaměstnanci stadionu s prvními nástřiky tak, aby v polovině příštího týdne byla ledová plocha kompletně připravena na téměř osmiměsíční dennodenní provoz.

Na zimním stadionu se ale nezahálelo ani v letní přestávce. Všechny železné konstrukce dostaly nové nátěry,  bílou barvou se natírala také celá hrací plocha. Letní údržba se dotkla strojovny s mrazícími kompresory, obou strojů na úpravu ledu a  hráčských kabin. V zadním traktu venkovního prostoru vyrostl nový drátěný plot.  Ten má zamezit vjíždění soukromých vozidel k tréninkovému hřišti s umělým povrchem přes pozemek  zimního stadionu. Zároveň tento plot vymezí prostor pro v budoucnu uvažovanou výstavbu plaveckého bazénu.

Jako první vyjedou na led sedlčanského zimního stadionu v pátek 23. srpna hráčky ženského týmu Kobry Praha. Od 24. srpna se pak budou hokejistky Kobry po pět dnů střídat o led s hokejisty z pražských Vršovic (Huroni), kteří mají ledovou plochu zamluvenou do 28. srpna. Mezi tím, konkrétně v neděli 25. srpna odpoledne pak dostane první možnost si na ledě zdarma zajezdit i veřejnost. V dalších dnech tu pak budou trénovat jak amatérská mužstva, tak i mužstva žáků, dorostenců i mužů Tatranu.  Hokejový pohár amatérských mužstev odstartuje v sobotu 7. září.