Město zveřejnilo program sedlčanských slavností ROSA. Nezarmoutí, ale ani neoslní

Po dvou létech, kdy „řádil“ koronavir a tím pádem se město rozhodlo Městské slavnosti Rosa nepořádat, se opět blíží jejich čas.  Letošní Městské slavnosti Rosa  naplno v Sedlčanech vypuknou o třetím červnovém víkendu a potrvají od pátku 17. do neděle 19. června. Slavnosti opět nevybočí ze svých zaběhnutých kolejí a nabídnou tak program podobný všem těm předchozím.

Rozpočet města se na tuto akci každoročně pohybuje maximálně do půl milionu korun (spíše méně), za což se dnes nic světoborného pořídit nedá. Například jen asi osmiminutový ohňostroj finančně vycházel při předchozích slavnostech na 80 tisíc korun. V současné době, kdy ceny prakticky všeho letí nahoru, to pravděpodobně může být klidně i o polovinu více.

Takže v pátek vystoupení žáků a učitelů ZUŠ Sedlčany, pokračující tradičním vystoupením sedlčanského Blue Orchestra na nějž navážou latinsko-americké rytmy v podání kapely Lagrima. Hlavní hvězdou letos bude skupina Napořád, která vznikla během pandemie covidu. O půlnoci se na nebi rozzáří tradiční ohňostroj, následovat bude sedlčanská rocková kapela The Beautifuls.

Sobotu vyplní tradiční doprovodný program, tedy výstava historických automobilů a motocyklů na náměstí, závody dračích lodí na sedlčanské nádrži, soutěž svalovců v benchpressu u Kovodružstva a vernisáž výstavy v muzeu. Nedělní program sestává z amatérského fotbalového klání na stadionu Taverny a koncertů v parku chovatelů a v kostele.

Ilustrační foto: pixabay.com