Město zveřejnilo program sedlčanských slavností ROSA. Nezarmoutí, ale ani neoslní

Opět se blíží ta doba, kdy město Sedlčany ožije dalším ročníkem Slavností Rosa. Letošní Městské slavnosti Rosa  naplno v Sedlčanech vypuknou, jak bývá zvykem, o třetím červnovém víkendu a potrvají, včetně doprovodného programu, od pátku 16. do neděle 18. června. Slavnosti opět nevybočí ze svých zaběhnutých kolejí a nabídnou tak program podobný všem těm předchozím.

Rozpočet města se na tuto akci každoročně pohybuje maximálně do půl milionu korun (spíše méně), za což se dnes nic světoborného pořídit nedá. Například jen asi osmiminutový ohňostroj finančně vycházel při předchozích slavnostech na 80 tisíc korun. V současné době, kdy ceny prakticky všeho letí nahoru, to pravděpodobně může být klidně i o polovinu více.

Takže páteční odpoledne 16. 6. začne na náměstí TGM dětskou Show Mouchy, poté bude pokračovat nezbytným slavnostním zahájením a podvečerním tradičním koncertem sedlčanského Blue Orchestra. Na něj naváže kolem půl desáté večer dámská skupina Inflagranti se zpěvákem Josefem Vojtkem. Hodinu před půlnocí se na nebi rozzáří ohňostroj a vše pak zakončí disco Slávy Blocha.

Sobotu vyplní tradiční doprovodný program, tedy výstava historických automobilů a motocyklů na náměstí, turnaje ve stolním tenisu v sokolovně i mariáši ve Formance a vernisáž výstavy Fenomén kotlina v muzeu. Nedělní program sestává ze soutěže Silák Sedlčan u Kovodružstva, amatérského fotbalového klání na stadionu Taverny a koncertů v parku chovatelů a v kostele sv. Martina.

Ilustrační foto: pixabay.com