Macík přerušil nadvládu ruských kamionů a vyhrál 9. etapu. Zároveň i první na Dakaru

NEOM – Pilot Martin Macík podporovaný navigátorem Františkem Tomáškem a jištěný mechanikem Davidem Švandou vybojoval v 9. etapě Dakaru vítězství a v celkovém hodnocení drží 5. pozici. Týmový kamion Karel přes noc prošel důkladným servisem, který mu zajistil perfektní kondici a odolnost. Posádka proto dnes vystartovala na trať s velkým odhodláním a celou etapu odjela na maximální výkon.

Úterní trať 9. etapy Dakaru vedla po okruhu dlouhém 465 závodních kilometrů u vznikajícího města Neom. Závodníci ze Sedlčan od startu stoupali pořadím. V druhé polovině extrémně prašné a náročné etapy se dostali do vedení a to se jim s přehledem podařilo uhájit až do cíle. Sehraná spolupráce všech členů týmu tak přinesla další skvělý český výsledek na letošním Dakaru.

„Devět let to trvalo a konečně to vypadá na první vítězství v etapě. Musíme bojovat dál, máme ještě tři etapy před sebou. Karlovi jsme dali na prdel. Dneska to zase pro mechaniky bude dlouhá noční práce. Snad to zvládnou stejně dobře jako předešlou noc. Každopádně, bylo to dneska náročné, dlouho jsem se tak nezapotil. Ale zahřálo to u srdce a ukázali jsme, že rychlost máme,“ řekl Martin Macík.

„Navigace nám tam dneska skvěle padala. I když etapa byla hodně tvrdá a rychlá. No, nevím, jestli bych to chtěl zažívat každý den,” dodal navigátor František Tomášek.  A mechanik David Švanda tuší, že jeho práce dnes v cílové rovince nekončí: „Auto je trochu rozebrané, musíme ho dát přes noc dohromady a zítra znova! Ale za mě to dneska byla super etapa a bavila mě od začátku až do konce.“

Zdroj/foto: Big Shock! Racing