Lyžařský areál na Monínci, jako jediný ve středních Čechách, to ještě “nazabalil”

SEDLEC-PRČICE – Jaro se stále více hlásí o slovo, přesto na Monínci se pořád lyžuje. Čtyřsedačková lanovka zůstává i nadále v provozu, stejně tak i kotvový vlek v horní části sjezdovky. Momentálně ji pokrývá cca 40 cm převážně technického sněhu, který provozovatelé postupně doplňují sněhem vyrobeným technologií Snowfactory. Lyžuje se absolutně bez front, provozní doba areálu je denně od 9:00 do 16:00, večerní lyžování začíná v 18:00 a končí v 21 hodin.

Jak dlouho ještě bude monínecká sjezdovka ve své celé délce pro lyžaře v provozu je zatím otázkou. Provozovatelé areálu totiž zrušili nejen dnešní (6.3.) noční závod ve sjezdu Dark Snow Monínec, ale také plánovaný slalomový závod na Monínci v sobotu 14. března. Důvody jsou celkem jasné: dlouhodobě špatné povětrností podmínky. Takže je docela možné, že od druhého březnového týdne se na Monínci bude lyžovat jen v horní části sjezdovky obsluhované kotvovým vlekem.

Lyžařská sezona už na přelomu února a března skončila na 300 metrů dlouhém svahu ve středisku Chotouň u Jílového u Prahy. Tady se s nedostatkem sněhu zdárně potýkali už delší dobu a kvůli nedostatku sněhu byl v provozu jen jeden vlek. “Děkujeme za přízeň v letošní ‘nezimní’ sezoně a těšíme se na příští … snad zimní sezonu! Moc nás mrzí, že se letos neuskuteční tradiční karneval,” posteskl si provozovatel lyžařského areálu v Chotouni.