Kam na 1. máje? Už poosmé na Zvěřinec

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 3 roků, 2 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Městská knihovna se společně se svými čtenáři letos už poosmé vydá na zříceninu hradu Zvěřinec, aby zde uctila památku českého básníka Karla Hynka Máchy. Tradice prvomájových výšlapů na vrch Zvěřinec s kdysi stejnojmenným hradem začala v roce 2010, tehdy jako připomenutí dvoustého výročí narození tohoto básníka. Karel Hynek Mácha měl úzké vazby k našemu kraji i k samotnému vrchu Zvěřinec, do nedalekých Měšetic jezdíval na prázdniny, pocházel odsud i Máchův otec.

Sraz účastníků prvomájového výšlapu a zahájení programu knihovna naplánovala na druhou hodinu odpolední u zříceniny hradu Zvěřinec na stejnojmenném kopci ve výšce 542 metrů nad mořem. Pěší turisté mohou vyrazit na třináctikilometrový pochod v 9.40 hodin od autobusového nádraží, cyklisté pak patnáct minut před polednem od sedlčanské knihovny. Tradičně v programu u zříceniny hradu Zvěřince vystoupí skupina historického šermu Páni ze Zvěřince, připraveny jsou také hry pro děti.