Jako první začaly oblíbené samosběry jahod na Kolínsku, další se přidají v červnu

STŘEDNÍ ČECHY – Mezi lidmi oblíbené samosběry jahod se kvůli výkyvům počasí jen pomalu rozjíždějí. Zatím jediným místem, kam je možné vyrazit na samoběr jahod, je na Kolínsku jahodové pole v Bříství. Tady samosběr jahod začal ve čtvrtek 26. května a probíhá tu za příznivého počasí každý den. Cena jahod při samosběru je 79 korun za kilogram.

Dalším místem, kde nejpozději 2. června začne samosběr jahod jsou Břežany u Českého Brodu. Zde za kilo jahod dají zájemci při samosběru 69 korun. Na zahájení samosběru jahod v prvním červnovém týdnu se ve středních Čechách připravuje také Farma Vraňany na Mělnicku. Kilo jahod vlastním rukami sesbíraných tu má stát 70 korun. Jak je patrné, tak ve všech případech se jedná o farmy v Polabí.

Další jahodárny ve středních Čechách, ale i třeba v pražských Kunraticích, zatím vůbec přesnější termíny začátku samosběrů neuvedly. Odhady tak hovoří o druhém červnovém týdnu. Co se týká Sedlčanska a oblíbeného samosběru jahod v zahradnictví na poli v blízkosti silnice ze Zrůbku do Hrachova, tak ani tady není známo datum zahájení samosběru. Běžně to bývá kolem půlky června.

Ilustrační foto: pixabay.com