Hvězda v Benešově bude nadále obchodním domem, prioritou je otevřít přízemí

BENEŠOV – V listopadu minulého roku byl benešovský Obchodní dům Hvězda poničen rozsáhlým požárem. Jakmile se oheň podařilo uhasit, začaly náročné vyklízecí práce a vyšetřování příčiny i dopadů požáru. Ačkoliv je objekt v havarijním stavu, je staticky zajištěn a nyní byla započata rekonstrukce. Rozsah prací je ovšem větší, než se původně předpokládalo, a tak bude plná plocha nákupního centra zprovozněna až na jaře příštího roku.

Prioritou je otevřít přízemní prostory, kde zákazníci opět najdou prodejnu potravin, prodejnu tiskovin a tabáku, květinářství a sport bar. K otevření supermarketu BILLA by mělo dojít před letošními Vánoci. Probíhající rekonstrukce by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2024. Odhadem vyjde na 130 miliónů korun. V současné době již probíhá rekonstrukce střechy a výměna krytiny. Čeká nás také výměna izolací a instalace nových podlah.

„Zároveň již probíhají betonáže propadlých stropů a na základě zpracovaného posudku musíme odstranit všechny povrchy, na kterých jsou nánosy z kouře a sazí, a které byly poškozeny hasebním zásahem,“ vysvětluje Hynek Veselý, zástupce investora a vlastníka budovy. Do přízemí se po rekonstrukci vrátí původní obchodníci, a sice BILLA, obchod s květinami a dekoracemi, prodejna tiskovin a tabáku a také sport bar. Místo eskalátoru bude do prvního patra jezdit venkovní výtah.

První i druhé patro obchodního domu bude nabídnuto ke komerčním účelům, majitelé také hovoří o fitness centru či stěně na bouldering, o přesném využití se však stále jedná. Prostor určený pro supermarket BILLA by měl být předán po letních prázdninách, přičemž obchodník bude potřebovat minimálně dva další měsíce na uvedení do provozu. Přáním vlastníka OC Hvězda a společnosti BILLA je znovuotevření supermarketu vč. celého přízemí před letošními Vánoci.

Zdroj: TZ Mgr. Tereza Lípová,
propagace a vztahy k veřejnosti města Benešov

Ilustrační foto: Wikimedia Commons