Hudební komedii v podání ochotníků si užijí nejen pamětníci “šedesátek”

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 24 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Spolek sedlčanských divadelních ochotníků i režisér Richard Otradovec si tentokrát pro svůj retro výlet do šedesátých let zvolili žánr bláznivé hudební komedie “60’s aneb Šedesátky”. Prostřednictvím hudební komedie s dobovými písničkami ochotníci zavzpomínají na dobu, kdy se zdálo všechno možné a slova jako pravda a láska ještě nebyla vulgárními výrazy. Nadějná 60. léta minulého století, kdy se ve světě i u nás dostávala ke slovu první poválečná generace, znamenala převratný čas, dobu prvního tání, hravosti a rozkvětu kultury.

Komická zápletka je postavena na jednom banálním omylu. Důchodce Karel (Jiří Dundr) v rámci svého zaslouženého odpočinku hraje na klavír s rockovou kapelou ve stylu právě 60. let, tak, jak si vždycky v mládí přál. Jeho temperamentní a také o dost mladší choť (Miloslava Kelichová) je otrávená ze zdánlivé nečinnosti svého muže a snaží se ho vybídnout k aktivnějšímu stáří. Když však Karlovi zavolá kapelník Doktor (Miroslav Bouček) manželka z jejich tajně vyslechnutého telefonátu chybně vyrozumí, že Karlovi zbývají posledních dny života.

Svoje chování vůči manželovi radikálně přehodnotí a za pomoci své dcery Terezy (Tereza Marková) vymyslí pro něj zážitek v podobě návratu do jeho mladých let. O ten se postará krachující agentura Cokoliv, jíž šéfuje bezpáteřní ředitel (Jaroslav Repetný). Ten pro dotvoření šedesátých let musí se svými zaměstnanci (Kateřina Skalská a Sláva Bloch) získat nájemné herce a zpěváky. V těchto rolích se mohou diváci těšit na Renatu Holoubkovou, Renatu Volkovou, Pavla Žaka a režiséra představení Richarda Otradovce.

Prvně se sedlčanští ochotníci s hudební komedii 60’s aneb Šedesátky divákům představí dvakrát v úterý 23. dubna, a to od 16 a od 19.30 hodin. Další představení jsou na programu ve středu 24. dubna (19:30), v neděli 28. dubna (17:00), v pondělí 29. dubna (19:30), v pátek 3. května (19:30) a závěrečné představení se uskuteční v sobotu 4. května od 17 hodin. Vstupenky jsou stále v předprodeji.