Hned dva řidiči si chtěli zkrátit cestu po v zimě neudržované silnici

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 21 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Horký večer i noc připravili složkám Integrovaného záchranného systému dva řidiči, kteří se ve středu 23. ledna rozhodli vjet na v zimě neudržovanou silnici třetí třídy mezi Jetřichovicemi a osadou Cunkov. Jako první tu v jedné z lesních zatáček havaroval krátce po 18. hodině osobní automobil. Jeho vyprošťování trvalo na nesjízdné komunikaci a v zasněženém terénu několik hodin. Krátce před jednadvacátou hodinou došlo na stejné silnici, jen o zatáčku výše, k další nehodě tentokrát nákladního automobilu. V tomto případě se vyprošťování a vyšetřování nehody protáhlo až do čtvrtka.

mapa nehod – zdroj: Dopravní informace

Silnice III/12137 se nachází na rozmezí Středočeského a Jihočeského kraje. Hranice krajů prochází přibližně ve dvou třetinách jízdy ve směru od Jetřichovic. Takže k první nehodě došlo ve středních a v druhém případě v jižních Čechách. Komunikace v úseku od Jetřichovic (kde je Ski areál Monínec) po osadu Cunkov se v zimě neudržuje, na což řidiče v obou směrech upozorňují dopravní značky. Na komunikaci i přes veškerá upozornění však v zimě uvízne mnoho aut a vznikají zde mnohá neštěstí.