Havlíčkovou ulicí už brzy nebude moci těžká nákladní doprava projíždět

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Město požádalo o stanovení místní úpravy provozu na silnici č. III/10230 ul. Havlíčkova v Sedlčanech. To se týká umístění trvalého dopravního značení „B4“ (zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 12 tun) pro omezení průjezdu nákladních vozidel Havlíčkovou ulicí. K omezení město přistupuje zejména z důvodu obtížného průjezdu těžkých nákladních vozidel křižovatkou ve spodní části ulice a odbočováním do ulice 28. října. Totéž se týká i odbočování z ulice 28. října do ulice Havlíčkovy.

“Křižovatka není stavebně dosti prostorná (poloměry oblouků nejsou přizpůsobeny provozu rozměrnějších vozidel), větší vozidla mají problém se vytočit, při odbočování zasahují do protisměrných jízdních pruhů, přičemž dochází k ohrožení bezpečnost a plynulosti provozu v předmětném místě. Současně existuje jiná vhodná trasa, tj. po sil. č. I/18 přes okružní křižovatku, která je průjezdu rozměrnějších vozidel přizpůsobena,” uvádí Návrh stanovení úpravy provozu.

Jak nebezpečný je průjezd nákladních vozidel touto ulici s následným odbočením do ulice 28. října dokazuje mimo jiné vážná nehoda, který se tu stala 21. března 2019. Řidič nákladního vozu plně naloženého štěrkem a špatným stavem brzd jel Havlíčkovou ulicí směrem do křižovatky s ulicí 28. října. Cestou nejprve narazil do rohového domu prodejny v Havlíčkově ulice a dvou osobních vozů a poté pokračoval rovně přes křižovatku, kde havaroval do objektu venkovní terasy přilehlého hotelu.