Generálka na jarní část Divize se fotbalistům Tatranu vydařila. Porazili FK Komárov 6:3

SEDLČANY – Fotbalisté Tatranu Sedlčany sehráli v sobotu 29. února své poslední utkání před startem divizních soutěží. A byly v něm úspěšní, na domácím hřišti s umělou trávou porazili FK Komárov 6:3 po poločase 2:1. Mužstvo Komárova se v Sedlčanech předvedlo jako kvalitní soupeř a v důrazu dokonce domácí hráče předčilo. Přesto se divákům sobotní fotbal musel líbit, obě mužstva hrála útočný fotbal a vytvářela si také gólové šance.

V prvním poločase se domácí dostali do vedení po nedorozumění hostů, kdy v 11. minutě vystihl Sirotek jejich malou domů, nahrál volnému Kvěchovi a ten prvně skóroval. Hosté vyrovnali v 22. minutě. Minutu před koncem první půle našel Soldát kolmou přihrávkou rozeběhnutého Lípu a ten brankou do šatny poslal Tatran do vedení. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří v 55. minutě podruhé v zápase vyrovnali.

O tři minuty později po rohovém kopu hostů míč zachytil sedlčanský gólman Filip Dřevojan, bez velkého držení ho okamžitě poslal na rozeběhnutého Repetného, který střelou vymetl šibenici soupeřovy branky. V 71. minutě Dvořák pohotově nahrál přes obranu D. Krůtovi a ten zvýšil na 4:2. Hosté se přesto nevzdali a v 84. minutě snížili na rozdíl jedné branky. Závěr utkání patřil Tatranu, kdy nejprve Milan Krůta dal pátou a Dvořák šestou branku.

„Příprava skončila, v neděli nás čeká první jarní mistrák doma proti Soběslavi. Pro jaro nemůže trenér počítat s Haasem, který jde v březnu na operaci. Otazník také visí nad startem Honzy Vystyda, který po operaci není stoprocentně fit. Stoprocentně bude na jaře chybět bude Kdolský, který má s přípravy nohu v sádře. Naopak o místo v základní sestavě si řekl dobrými výkony v přípravě Novotný,“ řekl po generálce vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.