Fotbalistům Tatranu se na hřištích soupeřů nedaří. Také z Katovic přijeli bez bodu

KATOVICE – V desátém kole fotbalové Divize skupiny A zajížděl v sobotu 12. října Tatran Sedlčany na Strakonicko, konkrétně na stadion divizního nováčka SK Otava Katovice. Fotbalisté Tatranu hráli doposud na hřištím soupeřů pět zápasů a získali v nich jen tři body. Ani v šestém venkovním utkání Tatran nedokázal v Katovicích bodovat a prohrál tříbrankovým rozdílem.

Zápas pro Tatran nezačal dobře, když po faulu v pokutovém území našeho brankáře se kopala penalta a v 8. minutě šli domácí Januchem do vedení. Ve 12. minutě se z vyrovnání radoval Tatran, když Dvořák našel nabíhajícího Kvěcha, který krásnou střelou vyrovnal na 1:1. V 13. minutě musel Glogar likvidovat další nebezpečnou střelu kterou vyrazil na roh. V 27. minutě byl blízko k vedoucí brance Matoušek, ale domácí brankář včas vyběhl a zmenšil mu střelecký úhel.

Potom přišlo několik tvrdých zákroků se strany domácích hráčů a bylo po hře. Závěr poločasu patřil opět domácím, kteří kopali tři rohy krátce za sebou. Hosté dva ještě stačili odvrátit, třetí skončil ale gólem v síti hostů. To domácí Hajduška zůstal trestuhodně nehlídaný na zadní tyči a hlavou poslal domácí do vedení. Potom přišla další standardní situace domácích, z které zvýšil Kadula. Do kabin tak šli o poločase domácí s dvoubrankovým náskokem a skóre 3:1.

Druhý poločas nebyl pro sedlčanské fotbalisty o nic lepší i když se nějaká šance urodila. Nejprve Kdolský vystřelil v 49. minutě z pětadvaceti metrů a za přispění domácího brankáře skončil míč na břevnu. Pěknou akci Sirotka zakončil Dvořák střelou vedle. Další Sirotkova příležitost skončila rovněž vedle. Ale i domácí měli šance a tak se musel Glogar v brance činit, aby nenarůstalo skóre. Proti čtvrté brance Požárka ve své síti v 79. minutě byl však Glogar už bezmocný.

Fotbalisté Tatranu Sedlčany si vykoledovali v Poříčanech velikonoční porážku 1:4

„K zápasu jsme odjeli bez nemocných Soldáta a kapitána Brotánka. Ten nám bude chybět kvůli vážnější nemoci delší dobu. A tak musel do zápasu nastoupit i nedoléčený Matoušek. Tentokrát nám nezahrála dobře záloha a to ještě v poločase musel kvůli žaludečním potížím střídat David Krůta. Na zápas musíme rychle zapomenout a připravit se na ten domácí proti Klatovům, který hrajeme příští neděli,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.

SK Otava Katovice – Tatran Sedlčany
4:1 (3:1)
Góly: 8. Janoch T. (pen.), 33. Hajdušek T., 38. Kadula J., 79. Požárek M. – 12. Kvěch K.
Žluté karty: 75. Hajdůšek T. – 41. Krůta M., 52. Dvořák M., 61. Čejda D., 89. Čipera D.
Sestava Tatranu: Glogar T. – Kdolský M., Čejda J., Řehák T., Repetný J., Krůta D., Kvěch K., Dvořák M., Krůta M., Čipera D., Matoušek L.
Rozhodčí: Košan – Paták, Kříž