Fotbalisté Tatranu sehráli první přípravné utkání s účastníkem České fotbalové ligy

SEDLČANY – Fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany už víc jak měsíc jsou v plné přípravě na pokračování Divize, která by se měla znovu rozběhnout už na konci ledna 2021.V rámci této zimní přípravy sehráli v sobotu 12. prosince přátelský zápas na domácí umělé trávě s účastníkem České fotbalové ligy, mužstvem Povltavské akademie (dříve TJ Štěchovice). Pro domácí fotbalisty to byl první zápas po více jak dvouměsíční přestávce vynucené protiepidemiologickými opatřeními vlády.

Hosté začali náporem a do 25. minuty byli lepším mužstvem.Už v 8. minutě šli do vedení a v 18. minutě Tatran prohrával o dva góly, když hosté proměnili nařízenou penaltu. V 29. minutě dostal míč nabíhající Hašek, našel Davida Krůtu a ten lobem překonal vybíhajícího brankáře hostů. Za dalších pět minut bylo vyrovnáno, když  nejprve Dvořák přešel přes několik hráčů, přihrál Haškovi a ten poslal ostrý centr před branku. Na míč si naběhl opět Krůta a střelou pod břevno vyrovnal.

Druhý poločas začali hosté s pěti novými hráči a hned v 46. minutě šli opět do vedení. Naopak domácí začali kupit chyby a toho mužstvo Povltavské akademie dokázalo využít ke vstřelení dalších dvou branek v 55. a 65. minutě. Domácí po faulu na Sosnovce dokázali už jen snížit z penalty, kterou proměnil opět Krůta. V dalším minutách měli domácí ještě několik možností ke vstřelení branky, ale už žádnou nevyužili a prohráli po devadesáti minutách s třetiligovým mužstvem Povltavské akademie 3:5.

Fotbalisté Áčka Tatranu zahájili jarní část Krajského přeboru doma prohrou s Velimí

„Zápasy s takovými soupeři jsou pro nás přínosem. Hráči si při nich ověřují svoje schopnosti a dokazují si, že se dá hrát s každým soupeřem, jen je nutné ho včas napadat. Jestli nám to ‚PES‘ dovolí, tak za týden ve stejný čas přivítáme na umělé trávě SK Uhelné Sklady. Když ne, tak Vám už teď všem přejeme klidné prožití vánočních svátků a v Novém roce 2021 pevné zdraví,“ dodal po sobotním utkání vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.