Fotbalisté Tatranu se vrátili ze soustředění v Sušici, zvládli tam i jeden přípravný zápas

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Téměř kompletní divizní kádr fotbalistů Tatranu Sedlčany absolvoval o posledním lednovém víkendu třídenní soustředění v šumavském podhůří. Hostitelem jim bylo město Sušice, kde pro celý tým připravil útulný hotel Gabreta tradiční domácí prostředí s výborným ubytováním a stravou. Hráči, kterých odjelo do Sušice celkem devatenáct (včetně bývalého hráče Tatranu Tomáše Senfta), trénovali třífázově a zvládli všechny tréninkové jednotky bez zranění .

Na závěr soustředění sehrálo mužstvo Tatranu přátelský zápas proti domácí Sušici (účastníku 1.A třídy) a zvítězilo 8:2 (2:1). V sestavě Tatranu se vystřídali všichni hráči, střelecky se lépe dařilo jedenáctce, která nastoupila do druhého poločasu. Od začátku byli hráči Tatranu aktivnější a po řadě zahozených šancí šli do vedení v 20. minutě gólem Davida Krůty. Za dvě minuty zvýšil Sosnovec po akci Čipery na 0:2, domácí snížili v 38. minutě z trestného kopu.

Druhý poločas začal gólem Matouška, domácí odpověděli v 58 minutě. Hned po rozehrání přidal čtvrtou branku David Krůta. Pátou branku vstřelil v 65. minutě Novotný, který v 80. minutě přidal i šestou. V 84. se trefil do sítě Sochůrek a gólové hody uzavřel v 86. minutě Robert Kvěch. „Škoda, že jsme zahodili minimálně tolik šancí, kolik jsme dali gólů. Další zápas nás čeká v sobotu 1. února v Příbrami proti béčku FK,“ řekl vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.