Dva góly v poslední půlminutě dramatického utkání rozhodly o prohře hokejistů Tatranu

KLADNO – Krajská hokejová soutěž měla o prvním únorovém víkendu na programu 20. soutěžní kolo. V něm hokejisté Tatranu Sedlčany nastoupili v neděli 5. února na zimním stadionu v Kladně proti domácímu mužstvu HC Hvězda Kladno. V překvapivě vyrovnaném a v závěru i hodně dramatickém utkání si hostující Tatran nechal vzít vítězství dvěma góly domácích v poslední půlminutě třetí třetiny. Navíc v době, kdy hrál přesilovku.

První třetina utkání patřila hostům ze Sedlčan, kteří šli v čase 11:10 do vedení Lukášem Petržílkem. Druhý gól do branky domácích padl v čase 14:13 z hokejky Libora Béma při přesilovce Tatranu pět na tři. Ve druhé třetině však nastal ze strany domácích obrat. V čase 23:27 domácí při vyloučení sedlčanského hráče snížili Miroslavem Pavlíčkem a za necelou minutu v čase 24:11 hráč Kladna Josef Vimmer vyrovnal. O 15 vteřin později dal Petr Havlůj třetí gól Kladna.

Na to stačily ještě Sedlčany odpovědět vyrovnávacím gólem Martina Pospíšila v čase 34:54. Třetí třetinu začali lépe hosté, v čase 43:57 Libor Bém dal čtvrtou branku a o minutu později v čase 45:05 zvýšil vedení Tatranu Filip Černý. Ani za tohoto stavu se domácí nevzdali a dvěma góly vyrovnali. Nejprve v čase 49:20 skóroval Ladislav Náprstek a v čase 54:23 bylo vyrovnáno, když se trefil při hře 4 na 4 za záda sedlčanského gólmana Petr Havlůj.

Dramatické utkání vyvrcholilo v posledních třech minutách hrací doby. Hosté ze Sedlčan si v čase 57:29 vzali zásluhou gólu Martina Náprstka vedení zpět. Jenže ani to jim nestačilo, když Tatran zle zvládl přesilovku. Místo aby Tatran udržel v přesilovce vedení, tak dvakrát inkasoval. 29 vteřin před koncem utkání domácí vyrovnali Petrem Ďurečkou a o sedm vteřin později ujel, stále při přesilovce Tatranu, kladenský Josef Vimmer a zajistil domácím výhru.

HC Hvězda Kladno – Tatran Sedlčany 7:6 (0:2, 3:1, 4:3)

Ilustrační foto: pixabay.com