Domácí fotbalisté o pouti nezaváhali a do tabulky si připsali první tři body

SEDLČANY – Fotbalová Fortuna Divize pokračovala o třetím srpnovém víkendu druhým soutěžním kolem ročníku 2019/2020. Většina zápasů tohoto kola ve skupině A se hrála v sobotu, na neděli tak zbylo jen utkání domácího Tatranu Sedlčany s mužstvem FK Hořovicko. Utkání se hrálo o sedlčanské pouti, na stadion Tatranu tak dorazilo přes šest stovek diváků. Ti nakonec viděli solidní výkon obou týmů a celkem čtyři branky, z toho tři v síti Hořovicka.

Od začátku zápasu se domácí tlačili před branku Hořovicka a to jim ve 14. minutě přineslo první úspěch. Z nenápadného útoku Kvěch z hranice velkého vápna vystřelil a míč zapadl obloukem k pravé tyči hořovické branky. K podobné střele z hranice šestnáctky se odhodlal v 26. minutě domácí Dvořák a jeho přesná přízemní střela zapadla tentokrát k opačné tyči. O tři minuty později domácí kopali přímý kop, střela jen těsně minula levou tyč.

V 30. minutě se dostali do šance také hosté, míč však šel z kopačky hořovického hráče těsně vedle branky. V 36. minutě domácí ztratili na půli Hořovicka míč a toho využili hosté k rychlému protiútoku. Dostali se až k brance Tatranu, ale gólman Glogar stačil míč vyrazit na roh. V 42. minutě byli už hosté úspěšnější, když z dálky poslal tvrdou střelu pod břevno Balvín a snížil na rozdíl jedné branky. Do konce první půle se už výsledek nezměnil, mužstva šla tak do kabin za stavu 2:1 pro domácí.

Na začátku druhého poločasu si domácí v 51. minutě vypracovali slibnou šanci zakončenou však střelou Dvořáka nad branku. V 56. minutě dostali domácí výhodu přímého kopu z něhož nastřelili jen boční síť. Ani další střela domácích v 60. minutě svůj cíl nenašla, stejně tak i následná, která skončila na břevně. Velké štěstí měli domácí v 67. minutě, kdy míč po akci hostů stačil Brotánek na poslední chvíli odkopnout před nabíhajícím hráčem hostů z malého vápna mimo hrací plochu.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál

V 72. minutě si naběhl do vápna domácí David Krůta a nikým neatakován poslal technickou střelou k levé tyči míč potřetí do sítě Hořovicka. V 78. minutě kopali hosté přímý kop, ale míč šel vysoko nad branku. V 81. minutě kryl další prudkou střelu hostů gólman Glogar. Podobně si počínal i hostující brankář v 84. minutě, když vyrazil střelu Sirotka. Hosté se v závěru utkání snažili výsledek ještě zkorigovat, ale domácí hráči je obětavou hrou do žádné další šance už nepustili.