Dočasně snížená spotřební daň u pohonných hmot by měla snížit cenu benzinu i nafty

REGION – Od 1. června vláda dočasně snížila spotřební daň z nafty a benzínu o korunu a padesát haléřů na jeden litr. Toto snížení bude platit čtyři měsíce do 30. září 2022. Snížení by tak od dnešního dne měli poznat řidiči u všech čerpacích stanic. Cílem dočasného snížení spotřební daně je zmírnit dopady vysokých cen pohonných hmot vyvolané invazí Ruska na Ukrajinu.

Jaké jsou dnes 1. června ceny u některých čerpacích stanic? Tak například stanice Pap Oil v Sedlci prodává litr benzinu za 44,70 Kč. Stanice MOL v Sedlčanech má dnes litr benzinu za 45,70 Kč, u stanice Silmet v Krásné Hoře dnes natankujete litr benzinu za cenu 45,90 Kč. Čerpací stanice na Červeném Hrádku prodává litr benzinu za 46,50 Kč, stejně tak stanice EuroOil v Petrovicích.

A jak to vypadá 1. června se snížením ceny u nafty? PapOil Sedlec litr za 44,70 Kč, Mol v Sedlčanech má litr nafty za 45,70 Kč, stanice Silmet v Krásné Hoře nad Vltavou prodává dnes litr nafty za 46,50 Kč. Za stejnou cenu lze koupit litr nafty také u čerpací stanice EuroOil v Petrovicích. Stanice na Červeném Hrádku dnešního dne má na ukazateli cenu nafty 47,20 za litr.

Ilustrační foto: pixabay.com