Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Do evidence Úřadu práce přibylo v červenci 29 lidí, míra nezaměstnanosti vzrostla

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v červenci znovu přibylo, vyplývá to z dnes zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci července z celkového počtu 13 733 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 310 lidí bez práce. V porovnání s červnem 2019 to znamená nárůst během jediného měsíce o 29 nezaměstnaných. Míru nezaměstnanosti to zvýšilo z červnových 2,0 procenta na červencová 2,3 procenta.

Ke stejnému datu (30. červenci 2019) bylo na Sedlčansku 235 volných míst, což je o dvě více než na konci června letošního roku. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v červenci už tradičně nejvíce lidí bez práce v Milešově (4,3%) a také v Osečanech (3,4%). Nejnižší míru nezaměstnanosti měly v červenci obce Radíč (0,7%), Počepice (0,8%) a Klučenice (1,0%). V dalších obcích Sedlčanska se míra nezaměstnanosti v červenci pohybovala kolem průměru.

V samotných Sedlčanech bylo ke konci července 2019 bez práce 113 lidí při míře nezaměstnanosti 2,5 % a počtu 114 volných míst. V Sedlci-Prčici dosáhla na konci července míra nezaměstnanosti 2,1 procent při počtu 37 lidí bez práce a 24 volných míst. Ve třetím městě regionu v Krásné Hoře nad Vltavou při počtu devíti lidí bez práce a dvou volných míst míra nezaměstnanosti zůstala na 1,2 procenta.