Diváci viděli v Sedlčanech o pouti půl tuctu gólů, všechny v síti domácího Tatranu

SEDLČANY – Na Městském stadionu se o pouti 16. srpna hrálo utkání 1. kola Poháru FAČR/Mol Cupu. Soupeřem domácího Tatranu Sedlčany byl účastník Fortuna národní ligy Slavoj Vyšehrad. Utkání se stalo jednostrannou záležitostí hostů, domácí působili hodně ustrašeným dojmem. Vyšehrad potvrdil v tomto utkání roli jasného favorita a s přehledem postoupil do 2. kola Mol Cupu.

Za příjemného letního počasí začali lépe aktivnější hosté, ale pevná obrana Tatranu je zatím do žádné šance nepustila. To však trvalo jen do 7. minuty, kdy sedlčanské obraně utekl Galuška a jeho přesný centr dával do prázdné branky Vandas. V 11. minutě měli šanci i domácí, když z pětadvaceti metrů do odkryté branky mířil Čipera, míč na poslední chvíli zachytil gólman Vyšehradu. Vzápětí v 15. minutě si domácí po hlavičce Suchana dali Kdolským vlastní gól.

V 24. minutě Vandas z malého vápna hlavou těsně minul. V 30. minutě si hosté vytvořili další šanci, střela Galušky šla nad branku. V 34. minutě domácí rozehrávali standardku, ale gólman hostů byl připraven. Před další brankou zachránila domácí v 39. minutě tyč. V závěru poločasu vychytal Dřevojan další dvě šance hostů. Poslední střelu první půle vyslal domácí Krůta, jenže mířil nad branku. Utkání v první půli jasně patřilo druholigovému Vyšehradu, který měl stálou převahu.

Také v druhém poločasu hosté diktovali tempo hry. V 50. minutě střílel Kvěch vysoko nad. V 54. minutě hosté kopali roh, který ve třetí branku v síti domácích proměnil hlavou Vandas. V 58. minutě po ojedinělém útoku domácích vyslal na branku slabou střelu Repetný. V 65. minutě došlo v mužstvu domácích k dvojímu střídání. O dvě minuty později si hosté hravě poradili s domácí obranou a dali čtvrtý gól, autorem byl střídající Pouček.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál

V 77. minutě svítilo na ukazateli skóre 0:5, když hostující Laňka si zpracoval dlouhý pas a obloučkem přehodil vybíhajícího Dřevojana. Mladý domácí gólman i v dalších minutách byl stále ostřelován hráči Vyšehradu. A měl i dost štěstí, když v 84. minutě se před jeho branku prokličkoval Drobílek a nastřelil břevno. A to nebylo ještě všechno! V 90. minutě napřáhl ke střele z uctivé vzdálenosti Kříž a přesně trefil levou šibenici Dřevojanovy branky. V téže minutě rozhodčí ukončil pohárové utkání.

Tatran Sedlčany – Slavoj Vyšehrad
0:6 (0:2)
Góly: – 7. Vandas, 15. Kdolský (vlastní), 54. Vandas, 67. Pouček, 77. Laňka, 90. Kříž
Žluté karty: – 33. Černý, 41. Kříž, 45. Otáhal
Sestava Tatranu: Dřevojan – Hašek, Kdolský, Řehák, Repetný, D. Krůta (65. Doubrava), Dvořák (86. Sochůrek), M. Krůta, Soldát (65. Brotánek), Novotný, Čipera (46. Kvěch)
Sestava Slavoje: Otáhal – Suchan (73. Vaněk), Vandas (63. Vandas), Galuška (63. Drobílek), Černý, Kokorovič, Jablonský (46- Pouček), Alexandr, Nitrianský, Šandera (73. Laňka), Kříž
Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf