Dakarský kalendář Martina Macíka. Co vše je potřeba stihnout do startu Dakaru 2023?

SEDLČANY – Do startu Rallye Dakar zbývá 7 týdnů. Pilot kamionu Martin Macík se připravuje na svou 11. účast. Organizátoři slibují obtížnější a extrémnější závod, než byly ty předchozí. Jeho trasa dakarskou karavanu povede z pláží Rudého moře do zrádných horských terénů a také přes neprozkoumané duny Pusté končiny, jedné z nejrozlehlejších pouští světa, kde by závodníci měli strávit tři perné dny. Oproti předešlému ročníku přibydou dvě etapy, celkově jich bude čtrnáct.

Než se ale Martin Macík se svou posádkou na Silvestra postaví na start legendárního závodu, odehraje se ještě několik důležitých událostí. A další jsou naplánovány hned po jeho skončení. Kdy na týmy čekají technické přejímky? V jakém termínu odlétá tým MM Technology do Saúdské Arábie? Bude ještě před startem příležitost potkat se s českými závodníky osobně? Kdy proběhnou akce Posedlí Dakarem? Pro příznivce motorsportu proto připravili přehled termínů, aby žádný důležitý moment nepropásli.

V neděli 27. 11. ve 14 hodin se tým Martina Macíka potká s fanoušky na náměstí TGM v Sedlčanech. Než trajekt převážející náklad nejrychlejších a zároveň nejodolnějších dakarských vozů vypluje směr Yambu, proběhne v Marseille první část technických přejímek. V termínu 28. až 30. 11. pořadatelé pečlivě zkontrolují technické i bezpečnostní parametry všech závodních i asistenčních strojů. V prosinci si členové týmu užijí poslední chvíle odpočinku. Klid před bouří ale nebude mít dlouhé trvání.

Letos dakarská výprava odlétá do dějiště Dakaru už 28. 12. Bezprostředně po příletu do Saúdské Arábie, 29. a 30. 12., se závodníci rozcvičí na shakedownu a jejich stroje projdou druhou částí technických přejímek. Už 31. 12. jezdci zasednou do kabin svých speciálů, užijí si slavnostní pódium a následně odstartují do úvodního prologu, který určí pořadí pro 1. etapu. Pak už bude následovat zběsilá dakarská jízda plná nečekaných překvapení. Závodníci si odpočinou jen 8. 1. během dne volna.

Martin Macík s týmem se zpět do ČR vrátí hned 16. 1. Bude domů pospíchat za rodinou a také, aby se stihl setkat s fanoušky na akcích Posedlí Dakarem. Svérázné talk show proběhnou od 3. 2. do 26. 3. na deseti místech Čech, Moravy a v Bratislavě. Nebude chybět dokument, zachycující zásadní momenty právě absolvovaného Dakaru, ani čerstvé zážitky přímých účastníků. Předprodej vstupenek na akce Posedlí Dakarem byl právě spuštěn a počet míst je omezený.

Zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Public Relations in MM Technology