až červenec Cyklisty po roční pauze prověří Cunkovák a závěrečné stoupání k hotelu Monínec

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLEC-PRČICE – Po roční přestávce zapříčiněné covidovými opatřeními vlády ČR připravil cyklistický oddíl RICOH Impromat Tábor na neděli 22. května společný cyklistický závod pro závodníky celostátní Extraligy Masters (veteránů) a Jihočeské amatérské ligy. Oba závody už mají v krajině Českého Meránu bohatou tradici, letos se uskuteční jejich 24. ročník.

Start okruhového závodu je na okraji Jetřichovic, trasa závodu pak vede stoupáním na Cunkov, Aleninu Lhotu, Chlum, U Kaplice, Křivošín, Libenice, František a Vrchotice zpět do Jetřichovic. Nejmladší závodníci absolvují tento okruh čtyřikrát, starší pak postupně třikrát, dvakrát a závodníci snad 70 let pouze jednou. Podle závodníků není okruh, kromě stoupání po silnici na Cunkov, extrémně náročný.

Uvedený okruh bude v den závodu v době od 10:00 do 14:00 hodin, uzavřen pro veškerý provoz a pohyb vozidel bude možný pouze po značených objízdných trasách. „Bezpečnost závodníků na okruhu bude zajištěna poučenou a označenou regulační službou. Za možné komplikace se se předem omlouváme a žádáme obyvatele dotčených obcí o shovívavost a strpění nutných omezení,“ píší organizátoři závodu.

Zázemí závodu bude i letos díky pochopení pana Krejčího v objektech Skiareálu Monínec. Prezence závodníků bude zahájena v osm hodin ráno a vyhlášení výsledků pořadatelé předpokládají po dojetí posledních závodníků cca kolem 14:30 hodin. Podle zkušeností z minulých ročníků očekávají organizátoři účast kolem půl druhé stovky aktivních závodníků.

Zdroj: Miloslav Šustr, ředitel závodu
Ilustrační foto: pixabay.com