Cyklistovi policisté naměřili v dechu přes dvě promile, motoristovi ještě o trochu víc

SEDLČANSKO – V neděli 25. dubna před druhou hodinou odpolední havaroval v Nádražní ulici opilý osmašedesátiletý cyklista. Při jízdě zavadil přední pneumatikou o obrubník a spadl poté na chodník. Cyklista měl pozitivní dechovou zkoušku, na displeji přístroje se objevila hodnota 2,2 promile alkoholu. Následně byl cyklista převezen do nemocnice k ošetření.

V pondělí 26. dubna došlo krátce po poledni k dopravní nehodě v obci Kosova Hora. Čtyřiašedesátiletý motorista se plně nevěnoval řízení a při vyjíždění od pravého okraje vozovky narazil zadní částí vozu do zaparkovaného automobilu značky Audi. Provedená zkouška u něj vykázala 2,38 promile alkoholu v dechu. Řidič se přiznal, že vypil během dopoledne půl litru vodky.

“Řidičský průkaz u sebe neměl, v místě svého bydliště ho následně hlídce předložil, byl však neplatný. Vzniklá škoda byla stanovena na 55 tisíc korun. Muž se nyní bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” informovala v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

  Policisté při Speed Marathonu zastavili 779 řidičů a na pokutách vybrali 213 tisíc Kč

Ilustrační foto: pixabay.com