ČT začala piktogramem upozorňovat diváky na konec DVB-T vysílání

REGION – Od pátku 1. listopadu upozorňuje Česká televize své diváky v Praze a středních Čechách na blížící se konec pozemního vysílání ve standardu DVB-T formou piktogramu na programech ČT v multiplexu 1. Piktogram je umístěn do programů České televize v multiplexu 1 z pozemních vysílačů Praha-město, Praha-Cukrák a Votice-Mezivrata, které pracují v jednofrekvenční SFN síti na kanálu K53.

První dva uvedené vysílače budou vypnuty již 27. listopadu 2019. Z technických důvodů nebude po tomto datu zde umístěn žádný informační titulek. Vysílač Votice vypne DVB-T multiplex 1 až v průběhu ledna roku 2020. Piktogram, který znázorňuje vysílač s vykřičníkem, by měl diváky v Praze a ve středních Čechách upozornit na to, že se jich přechod na moderní signál DVB-T2 bude již brzy týkat.

Piktogram v pravém horním rohu se samozřejmě neobjevuje na TV přijímačích, které jsou provozovány ze satelitu. Pro sledování programů v DVB-T2 potřebuje divák novější televizor, případně set top box připojený ke stávajícímu televizoru s podporou DVB-T2 a vyspělého video kodeku HEVC. V některých případech bude i nutná úprava přijímací antény – přidáním dalších přijímaných televizních kanálů.

Autor/zdroj: tisková zpráva ČT